TRZYMAJ FORMĘ !!!

maj 19, 2013 Gimnazjum 1 komentarz

14 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia pod hasłem „Trzymaj Formę !”

Z tej okazji uczniowie klasy III Gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum prezentacje, w których zostały poruszone zagadnienia dotyczące zachowania dobrego zdrowia.

Uczniowie klas młodszych mogli zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania oraz poznali przyczyny, objawy oraz sposoby zapobiegania chorobom, które często są wynikiem nie przestrzegania prawidłowej diety i brakiem aktywności fizycznej.

Uczennice III Gimnazjum przedstawiły i omówiły prezentacje dotyczące takich chorób jak: otyłość, anoreksja, bulimia, cukrzyca, choroby układu krążenia oraz wady postawy.

Następnie higienistka szkolna wyjaśniła dzieciom znaczenie badań profilaktycznych, których wyniki mogą wskazywać na rozwój chorób zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Pani pielęgniarka zaprezentowała, jak wykonuje się pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi oraz wyjaśniła, jak obliczamy wskaźnik masy ciała (BMI).

Na korytarzu szkolnym był przygotowany „kącik zdrowia”, gdzie każdy uczeń mógł sprawdzić swoją masę ciała oraz zmierzyć ciśnienie krwi.

Po zajęciach teoretycznych uczniowie klas I- III udali się do swoich klas, gdzie przygotowali pyszne, wiosenne kanapki i sałatki owocowe pełne witamin. Dzieci z klas IV- VI wraz z wychowawcami mieli wykonać plakat klasowy pod hasłem „Dbamy o zdrowie”.

Młodzież gimnazjalna w ramach Dnia Zdrowia, wysłuchała wykładu przygotowanego przez starszych kolegów na temat wpływu środków uzależniających (nikotyny, alkoholu i narkotyków) na zdrowie młodego człowieka.

Następnie uczniowie obejrzeli film, w którym sławni sportowcy oraz muzycy, opowiadali, jak zażywanie alkoholu i narkotyków wpłynęło na ich życie osobiste i zawodowe. Film ukazywał, jak wielki wysiłek i silną wolę wykazali bohaterowie, aby zwyciężyć z nałogiem i wrócić do normalnego życia.

Na zakończenie uczniowie gimnazjum, w swoich zespołach klasowych mieli ułożyć hasło pt.: „Używkom Stop”.

mgr Aleksandra Szopka

Discussion - 1