Lekcja historii inaczej…

sty 21, 2013 Gimnazjum Brak komentarzy
egipt-historia-1

W listopadzie uczniowie klasy I gimnazjum z dużym zaangażowaniem przygotowali i przedstawili lekcję kostiumową na temat osiągnięć państw starożytnych. W przygotowanych przez siebie strojach i rekwizytach z tamtej epoki zaprezentowali kulturę, literaturę i wierzenia starożytnych Egipcjan, Sumerów, Greków, Izraelitów. Szczególną uwagę zwrócili na te osiągnięcia państw starożytnych, które wpłynęły na współczesną kulturę europejską.
Do swojej pracy wykorzystali materiały źródłowe, Internet, łącząc wiedzę historyczną z wiadomościami z innych przedmiotów np. języka polskiego, w-fu, matematyki.

Sylwia Kanclerz

Komentarze zostały wyłączone.


Przekaż 1% na szkołę !

W naszej szkole realizujemy program:


Zespół Szkół
im. Św. Edyty Stein

w Lublińcu

ul. Piłsudskiego 8
42-700 Lubliniec

tel./fax. (034) 351 03 60